Przeprowadzka do Warszawy – czy warto

Posted on 30 listopada 2018

Przeprowadzka do Warszawy – czy warto

Perspektywa mieszkania w dużym mieście przyciąga przede wszystkim młodych ludzi. Jest to spowodowane atrakcjami i możliwościami, które dają szansę na rozwój swojej kariery oraz bogate życie towarzyskie. Dla jednych marzeniem jest dom na wsi oraz mieszkanie w odosobnieniu, w ciszy i spokoju. Inni za to uwielbiają wielkomiejski zgiełk, a hałas oraz ciągły pęd nie jest dla nich w ogóle uciążliwy. Największym miastem w Polsce jest Warszawa i to jest właśnie najczęściej wybierany kierunek do przeprowadzki, głównie przez młode osoby. Mieszkania pod wynajem w Warszawie znikają w ekspresowym tempie mimo tego, że są zdecydowanie droższe niż w innych miastach. Nielicznych stać na zakup mieszkania, ponieważ tutaj różnica cenowa w porównaniu z cenami chociażby w Łodzi lub Gdyni jest ogromna, a jeżeli są już kupowane to głównie pod wynajem. Jak już wcześniej wspomniałem z wynajęciem mieszkania nie ma problemu, kupno mieszkania jest świetną inwestycją. Skupmy się jednak na tym, czy w ogóle warto przeprowadzać się do Warszawy i sprawdźmy jakie są plusy oraz minusy takiej decyzji.

Zalety

Na pewno największym plusem życia w Warszawie jest większa możliwość znalezienia dobrej pracy. Na portalach z ogłoszeniami pojawia się codziennie znacznie więcej ofert w różnych branżach niż w innych miastach.

W Warszawie jesteśmy w centrum wydarzeń, jednocześnie będąc osobami anonimowymi. Możemy tutaj spotkać ludzi wielu narodowości, indywidualistów i osoby, które zdecydowanie się wyróżniają, dzięki czemu można czuć się swobodnie. Nikogo zatem nie dziwi czyjś nietypowy ubiór czy oryginalna fryzura.

W stolicy jest szeroki dostęp do kultury i rozrywki. Jest tutaj bardzo dużo wydarzeń i festiwali, na które zjeżdżają się ludzie z całej Polski i nie tylko. Zyskujemy zatem możliwość obejrzenia i posłuchania na żywo ulubionych artystów.

Wady

Koszty utrzymania są bardzo drogie. Poza wysokimi cenami mieszkań, drogo jest również w sklepach oraz zakładach usługowych takich jak chociażby fryzjer.

Korki w Warszawie są nieuniknione. Bardzo często wydłużają dojazd do pracy i z pracy. Drogi są przeciążone co jest spowodowane ponad milionową liczbą mieszkańców, a co za tym idzie bardzo dużą liczbą samochodów.

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Relikt dawnych czasów

Masz tam kogoś? Ktoś Ci załatwił? Nie da się tego jakoś przyspieszyć? Kumoterstwo, nepotyzm załatwianie po znajomości i temu podobne...

Zamknij