Wady mieszkania w dużym mieście

Posted on 29 października 2018

Wady mieszkania w dużym mieście

Niezależnie od tego, gdzie decydujemy się  żyć – zarówno spokojna wieś, jak i hałaśliwe miasto, mają swoje wady i zalety. Tendencja jest niezmienna – ludzie, pochodzący ze wsi często chcą się wyrwać do miasta i odwrotnie: „mieszczuchy” coraz chętniej wyprowadzają się na wieś w poszukiwaniu odskoczni od szybkiego życia. Jakie są największe wady mieszkania w dużym mieście?

Jest głośno

Niezaprzeczalna wada. Bez wątpienia największą zaletą wsi jest spokój i błoga cisza. Jedynymi hałasami są dźwięki sprzętów rolniczych, czy odgłosy zwierząt. Miasto jest natomiast pełne hałasów 24 godziny na dobę. Niezależnie od tego, gdzie mieszkamy – właściwie na każdej ulicy samochody jeżdżą także w nocy. Osobom mieszkającym w dużych miastach często przeszkadzać mogą też nocne roboty uliczne, które skutecznie wybudzają nawet największych śpiochów.

Jest drogo

Pomimo że w sieciowych sklepach z żywnością ceny wszędzie są takie same, to w miastach, szczególnie tych dużych, życie jest niezaprzeczalnie droższe. Wysokie ceny wynajmu, czy zakupu mieszkań, wysokie czynsze, komunikacja miejska, taksówki, czy bary i restauracje – w mieście jest po prostu drożej. Czasem wyższa pensja nie jest wystarczającą rekompensatą za wydatki, które trzeba ponieść, mieszkając w dużym mieście.

Szybkie życie

Miasta to centrum sektora usług. Stąd też głównymi zawodami w miastach są wszelkiego rodzaju prace biurowe. Tutaj natomiast często nie ma taryfy ulgowej – trzeba pracować szybko, wydajnie i dobrze. Konkurencja jest bowiem duża. Tak jak szybko się pracuje, tak samo szybko się wydaje zarobione pieniądze.

Niezdrowe powietrze

Co roku w porze jesienno-zimowej wszystkie ogólnopolskie media zalewa wielka fala informacji o smogu. Gdzie jest najwięcej smogu? Oczywiście, nad wielkimi miastami. Zanieczyszczone powietrze, tak bardzo szkodliwe dla naszego organizmu to zmora dużych miast. Wyjeżdżając na wieś, dalej od cywilizacji można się wręcz zachwycić tym, jak czyste jest tam powietrze. Wieś jest zatem po prostu zdrowsza!

Pomimo wielu niezaprzeczalnych zalet, mieszkanie w dużym mieście ma wiele wad, z których trzeba zdać sobie sprawę. Wciąż jednak wiele osób kocha szybkie życie w mieście i nawet pomimo niedogodności, nie wyobraża sobie przeprowadzki na wieś.  

 

Przeczytaj poprzedni wpis:
Co się bardziej opłaca? Wynajem mieszkania czy jego zakup z kredytem hipotecznym?

W życiu każdego człowieka przychodzi moment, kiedy opuszcza dom rodzinny i zaczyna samodzielne życie. Jest to nierozerwalnie związane z koniecznością...

Zamknij